Dzień otwarty w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Hadykówce

DSCF2193.JPG

W sobotę, 19 marca 2016 roku, w naszej szkole odbył się dzień otwarty, zorganizowano w celu promocji szkoły w lokalnym środowisku. W tym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pan Eugeniusz Galek – wójt gminy Cmolas, Pani Halina Rozmus-Kosiorowska – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas, Rodzice oraz Dzieci.
Pani Dyrektor Szkoły Agnieszka Magda uroczyście powitała wszystkich zgromadzonych gości, przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły oraz program dnia otwartego. Następnie pan wójt E. Galek skierował do wszystkich wiele ciepłych i życzliwych słów oraz zrobił uczniom niespodziankę w postaci słodkich łakoci. W przygotowanych wystąpieniach pod kierunkiem nauczycieli starano się zaprezentować wachlarz wiedzy, umiejętności i zdolności naszych uczniów. Dzieci z klasy 0 i I energicznie i z uśmiechem zatańczyły powitalny taniec, pięknie wyrecytowały wiersz i z ogromnym entuzjazmem zaśpiewały piosenkę, ponadto zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom co i jak ćwiczyć, aby być zdrowym i sprawnym. Swoim wokalnym talentem pochwalili się również uczniowie z klasy II i III, śpiewając w języku angielskim piosenkę o zdrowym odżywianiu się. Później, wraz ze starszymi koleżankami, opowiedzieli wszystkim obecnym „Bajkę o kolorach”, która uczy, że wspólne i zgodne działanie prowadzi do pozytywnych rezultatów. Część artystyczną zakończył występ uczennic z klasy VI, które śpiewająco i bardzo przekonywająco wyjaśniły, co znaczy „Pięknie żyć”. Po występach, najmłodsi  wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali sympatyczne zielone żabki oraz wielkanocne pisanki i zajączki. Uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Goście oglądali też sale lekcyjne, zapoznając się przy tym z bazą dydaktyczną szkoły, m.in. z wyposażeniem sali informatycznej.
To miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a dzieci otrzymały kolorowe zabawki wykonane z balonów.

MD
MKP