Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny

Już po raz czwarty uczniowie ze szkół na terenie naszej gminy mogli rywalizować w IV Gminnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym „Ja i Środowisko”, organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE)”Puszcza Sandomierska” w Ostrowach Tuszowskich. Najpierw uczniowie musieli stawić czoła szkolnym eliminacjom, które wyłoniły po dwie osoby spośród chętnych uczniów klas II -III oraz IV- VI. W etapie szkolnym, w młodszej grupie wiekowej, najlepsi okazali się: Julia Serafin (kl. II) oraz Grzegorz Wójcik (kl. II), zaś w starszej grupie wiekowej: Patryk Brózda (kl. VI) oraz Jacek Wójcik (kl. VI). Etap gminny miał miejsce 24 maja br., w CEE w Ostrowach Tuszowskich, gdzie młodzi miłośnicy przyrody i ekologii zmierzyli się z zadaniami konkursowymi. Po upływie wyznaczonego czasu, jury przystąpiło do sprawdzenia prac, natomiast uczestnicy konkursu dzielili się emocjami podczas wspólnego grillowania na terenie CEE Zielona Szkoła, wśród kojących okoliczności przyrody. Spośród uczniów naszej szkoły wyróżnienie zdobył Patryk Brózda. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Dziękujemy organizatorom za sympatyczną atmosferę i możliwość zdobycia nowych doświadczeń.

                                                                                                               MD