OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

Nasza szkoła uczestniczy w programie wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej „Owoce i warzywa w szkole”, który jest realizowany przez Agencję Rynku Rolnego. To inicjatywa, która propaguje wśród dzieci zdrowy styl życia, w tym prawidłowe odżywianie. Udział naszej szkoły w tym projekcie gwarantuje dzieciom nieodpłatne porcje warzyw i owoców.
W ramach kampanii uczniowie utrwalają zasady zdrowego żywienia poprzez: spożywanie kilka razy w tygodniu porcji owocowo-warzywnych otrzymywanych bezpłatnie w szkole, uczestniczenie w specjalnych działaniach edukacyjnych poświęconych zdrowemu żywieniu, a także pochodzeniu owoców i warzyw.
Dzieci otrzymują świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie), świeże warzywa (marchewkę, paprykę, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe), soki owocowe i mieszane.
Gotowe do spożycia porcje owocowo-warzywne są przygotowywane i dostarczane do naszej szkoły przez firmę handlową Rolmlek z siedzibą w Mielcu.