MAGIA ŚWIĄT

„Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty.”
DSCF3135.JPG
Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji, jedyny okres w roku, kiedy konflikty odchodzą w zapomnienie, a wszyscy pragną pomagać innym.
Nasi uczniowie przygotowując się do tego radosnego świętowania brali udział w wielu konkursach tematycznych zorganizowanych w szkole.Samorząd Uczniowski planując konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój klasy zmobilizował dzieci do wspólnej pracy przy dekoracji sal lekcyjnych.Pani Monika Dworak była pomysłodawcą plastycznego konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”. Inicjatorem Festiwalu Kolęd i Pastorałek była pani Monika Kosiorowska – Puk. Poprzez wyżej wymienione rozgrywki chcieliśmy kultywować tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, a także stworzyć okazje do rozwijania i prezentacji talentów artystycznych uczniów.
22 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. W tym dniu każdy mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę świąt.Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa zainicjowana przez pana Tomasza Augustyna oraz łamanie się opłatkiem. Uczniowie i nauczyciele przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, a następnie zasiedli do stołów,na których znalazły się ciasta, barszcz czerwony i ryba. Po poczęstunku podsumowano wyniki konkursów, zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomu oraz nagrody.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie potraw na szkolne spotkanie   opłatkowe.

Na radosne Święta Bożego Narodzenia,życzymy wszystkim, obfitych darów łask płynących z Tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej oraz wiele pokoju i radości w Nowym Roku.