Spotkanie z globtroterem

mDSC07771.JPGNiedawno w naszej szkole gościliśmy niezwykłego człowieka, Pawła Pabiana – himalaistę, ultra maratończyka i globtrotera. Nasz gość jest nie tylko podróżnikiem i miłośnikiem gór, ale też wielkim entuzjastą, przewodnikiem i trenerem personalnym, a swoją wiedzą i doświadczeniami chętnie dzieli się z innymi. Uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko posłuchać o jego niezwykłych wyczynamDSC07753.JPGch , ale również zobaczyć fascynujące zdjęcia oraz nagrania m. in. z wyprawy na Pik Lenina, mierzący ponad 7000 m n.p.m. szczyt położony w górach Pamiru w Azji, na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu. Uczniowie z zapartym tchem słuchali niezwykłych , a momentami wywołujących gęsią skórkę opowieści, o jakże niezwykłej, ale też niebezpiecznej wyprawie na jedną z najciekawszych gór świata. Ponadto dzieci miały okazje zobaczyć jak wygląda specjalistyczny sprzęt wysokogórski; obuwie, raki, lina asekuracyjna oraz czekan, który często ratuje życie podczas tego typu wypraw. Mamy nadzieje, że pan Paweł kiedyś ponownie nas odwiedzi zabierając nas w kolejną niezwykłą podróż.

K.S.