„TEATR JEST OKNEM OTWARTYM NA NIERZECZYWISTOŚĆ”

DSC_0764.JPGBajki, baśnie, pouczające przedstawienia pozwalają widzom lepiej zrozumieć świat.  Wyzwalają radość, tłumaczą, uczą, skłaniają do refleksji.  Dla samych aktorów natomiast, występ to również nie lada wyzwanie.  Przez kolejne niedziele na przełomie listopada i grudnia 2016 r. w Trzęsówce odbywał się XV Festiwal Teatrów.  Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Hadykówce mieli przyjemność zaprezentować się w przedstawieniu pt. „Smerfy” w dzień inauguracji Festiwalu, w niedzielę 20 listopada 2016 r.  Dzieci – Smerfy w przygotowanej bajce pokazały siłę zgodnego współdziałania w walce z groźnym Gargamelem, jego kotem Klakierem oraz podstępną Hogatą. Jak zawsze mądrość i doświadczenie Papy Smerfa okazały się bezcenne, a jego zdolność  jednoczenia wszystkich Smerfów przeciwko złu, ponownie pozwoliła zatriumfować dobru. To ważne przesłanie było okraszone sporą dawką humoru, bajkową scenografią, odpowiednio dobranymi strojami oraz muzyką oddającą atmosferę przedstawienia.

Uroczysta Gala XV Festiwalu Teatrów odbyła się w niedzielę 15 stycznia 2017 r. , kiedy to ogłoszono wyniki konkursu.  Decyzją jury uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii klas I – III. Ponadto wyróżnienia w kategorii: Aktor, otrzymali: Patrycja Witkowska (kl. II), odtwórczyni roli Hogaty oraz Grzegorz Wójcik (kl. III), który wcielił się w postać Gargamela. Wszystkim Aktorom serdecznie gratulujemy!DSC_9264.JPG

W dzień Świętego Mikołaja udaliśmy się z bajką „Smerfy” do Niepublicznego Punktu Przedszkolnego ” Akademia Przedszkolaka w Cmolasie”,  aby najmłodszym dzieciom sprawić mikołajkową niespodziankę. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz panią Prezes Haliną Rozmus- Kosiorowską przyjęły nas bardzo ciepło i z przejęciem oglądały nasze przedstawienie. Na koniec nagrodziły aktorów szczerymi brawami.

MD