ST.PATRICK’S DAY – W SZKOLE NA ZIELONO!!!

Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę krajów anglojęzycznych, dnia 16 marca, uczciliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka. Na korytarzach zrobiło się wiosennie od ubranych na zielono uczniów, a klasy 4 -7 brały udział w wyjątkowym konkursie. Reprezentanci klas musieli wykazać się znajomością języka angielskiego, wiedzą na temat Irlandii oraz życia Św. Patryka. To radosne święto jest obchodzone 17 marca nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy w przeddzień tego święta, które w tym roku przypadało w sobotę.
Na lekcji języka angielskiego dzieci dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże.

Bardzo przyjemnie obserwuje się radość dzieci podczas przyswajania wiedzy, która to łączy  naukę historii i kultury obcego narodu przy odrobinie dobrego humoru. Na dodatek wszystko  w oparciu o szlif j. angielskiego.

Propagatorem niniejszego konkursu i zarazem opiekunem merytorycznym całego przedsięwzięcia była Pani Klaudia Skiba – nauczyciel j. angielskiego.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i realizację  🙂