Z kapustą i śliwką w roli głównej

IMG_3489.JPG23 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Po deszczowej sobocie dzień ten przywitał nas słoneczną pogodą, z czego wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. A to z tego powodu, że w tym dniu, w naszej szkole miało odbyć się „Święto Kapusty i Śliwki”.

O godz 14. wszystkich zebranych na placu szkolnym zaproszonych gości, społeczność wsi Hadykówka oraz okolic przywitała dyrektor szkoły p. Agnieszka Magda i przewodnicząca Rady Rodziców p. Irena Kosiorowska. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in.: p. Zbigniew Chmielowiec – poseł na sejm RP, Wójt gminy Cmolas p. Eugeniusz Galek, proboszcz parafii Cmolas ks. Michał Bator, ks. Mariusz Bilski i ks. Łukasz Mariuszyc oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas p. Halina Rozmus –Kosiorowska. Po chwili, na pięknie udekorowanej scenie, pojawiły się dzieci z klas 0 – III przebrane za śliwki i kapusty. Wyglądały jak jesienny ogród. Przedstawiły krótki montaż słowno – muzyczny. Z przejęciem wyrecytowały wiersze o tematyce jesiennej i z przytupem zaśpiewały „Kapuścianą piosenkę”. Z kolei wszystkie dzieci (i nie tylko) rozbawił występ iluzjonisty, po którym zebranym czas umilała kapela Cmolaskie Chłopoki, wykonując na instrumentach smyczkowych różne utwory ludowe i śpiewając przyśpiewki.
Dla wszystkich przybyłych amatorów dobrej zabawy rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hadykówce przygotowali biesiadę z kapustą i śliwką w roli głównej. Królowała kapusta pod różnymi postaciami, czyli gołąbki, pierogi z kapustą, krokiety, łazanki, bigos itp., natomiast śliwkę można było znaleźć w różnego rodzaju wypiekach. Można było skosztować również grillowanej kaszanki oczywiście z kapustą. Wszystko było pyszne! Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Były ogromne dmuchane zjeżdżalnie, na których wrzało od gwaru i śmiechu, Każde dziecko miało możliwość przejażdżki na kucyku (mniejszym i większym). Biesiadników rozbawiała kapela z Huty Komorowskiej.
Zabawa trwała do późnego wieczora. Niedzielne popołudnie upłynęło w przyjemnej, radosnej atmosferze. Był to czas rozmów ze znajomymi, których nie spotykamy na co dzień. Na imprezę przybyły całe rodziny. Często można było zauważyć babcie i dziadków z wnukami. Taka integracja pokoleń służy zacieśnianiu więzi rodzinnych i społecznych.
Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz przyjaciołom szkoły za pomoc w realizacji kolejnej, wspólnej inicjatywy.
ORGANIZATORZY