Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, odbywająca się w ostatni piątek września, która ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W tę międzynarodową akcję zaangażowało się 4588 szkół z całego świata.
28 września 2018r w naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów klas IV-VIII. Do egzaminów przystąpiło 28 uczestników. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, które sami wcześniej przygotowali. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia oraz dziękujemy Komisjom Egzaminacyjnym za wspaniałe sędziowanie i wspólną
zabawę.

                                                                                                                           M.M-W.