Teatr to magiczne miejsce

Wycieczka do teatru jest wspaniałym sposobem na pobudzenie wyobraźni dziecka jak również dobrą okazją do rozwijania jego kreatywności i wrażliwości. W związku z tym 8 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do MDK w Nowej Dębie, aby tam obejrzeć przedstawienia teatralne w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Dzieci z klas 0 – III miały okazję zobaczyć spektakl pt.„Piotruś Pan i piraci”. Wspólnie z aktorami zawędrowały do magicznej Nibylandii. Z zapartym tchem śledziły losy dorosłych, którzy tęsknili za dzieciństwem. Cisza panująca na sali przerywana była często wybuchami śmiechu. Profesjonalna gra aktorska, humorystycznie przedstawiona treść, barwne stroje, liczne efekty specjalne wywarły na dzieciach duże wrażenie. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Było fajnie! Super! Podobało mi się! – takie komentarze można było usłyszeć po wyjściu z teatru. Natomiast starsi uczniowie obejrzeli spektakl „Mitologia”. Aktorzy wykorzystując środki teatralnego przekazu przedstawili losy bogów, herosów i ludzi związanych z mitami greckimi. Doskonale wcielili się w odtwarzane role. Piękne kostiumy, scenografia oraz efekty akustyczne i wizualne wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.

W programie wycieczki znalazła się również wizyta w pizzerii „Nova”, w której wszyscy posilili się pyszną pizzą. Po przygodzie z teatrem, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.

L.M.