Wizyta pana listonosza

 9 listopada w naszej szkole gościliśmy pana listonosza, pracującego w Urzędzie Pocztowym w Cmolasie. Opowiedział dzieciom z klas 0 – III na czym polega jego praca, zaprezentował mundur pocztowca oraz wszystkie akcesoria niezbędne w jego pracy. W ciekawy sposób przedstawił etapy wędrówki listu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zawartość ciężkiej torby pana listonosza. Zadawały mu mnóstwo pytań związanych z jego pracą, na które chętnie odpowiadał. Pytały, czy nie boi się psów, gdzie zostawia listy jak nikogo nie ma w domu, czym przewozi paczki, czy miał kiedyś w pracy jakąś ciekawą przygodę, jak dużo listów rozwozi w ciągu dnia itp. Dzięki tej wizycie dzieci poszerzyły wiedzę na temat Poczty Polskiej, dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza doręczającego listy, przesyłki i paczki prosto do adresatów.
Dziękując za wizytę, dzieci wręczyły panu listonoszowi własnoręcznie wykonany upominek oraz laurki, a pan listonosz obdarował je cukierkami.
Serdecznie dziękujemy panu listonoszowi za przybycie do naszej szkoły i życzymy spokojnej i bezpiecznej pracy.

                                                                                                                                 L. M.