BEZPIECZEŃSTWO DZIECI TO WAŻNA SPRAWA

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, którzy 28 listopada spotkali się z uczniami klas 0 – III.

Pani policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a w szczególności omawiała zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniała o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu i tornistrze. Uczuliła dzieci na jazdę w foteliku. Wyjaśniała, jak dziecko powinno zachować się, gdy zaczepia go obca osoba. Pan policjant opowiadał o swojej pracy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały bardzo dużo pytań, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, opowiadały o swoich przygodach związanych z bezpieczeństwem. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom dyplom – podziękowanie za wizytę oraz skromny upominek.
Wizyta policjantów była doskonałą lekcją dla naszych uczniów. Na tym spotkaniu utrwalili sobie wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze oraz pogłębili wiedzę na temat, jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach.
LM