W karnawale mamy bale!

Bal karnawałowy w szkole, to niezapomniane wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Sprawia dzieciom wiele radości, bo to właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Mogą chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów.
W naszej szkole taki bal odbył się 9 lutego, w budynku remizy strażackiej, w pięknej scenerii przygotowanej przez panie nauczycielki wraz z uczniami. Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się zabawą dla dzieci klas 0 – III, którą poprowadziła pani animator. Na sali pojawili się m.in. policjanci, rycerze, księżniczki, kotki, biedronki, Spider – Man, żołnierz i wiele innych postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, a humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Pani animator dwoiła się i troiła, aby jak najciekawiej dzieci mogły spędzić ten czas. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi w kółeczku, w parach. Brali udział w różnych konkursach. Na zakończenie odbyła się prezentacja strojów, oraz wybór króla i królowej balu. Jury miało trudny orzech do zgryzienia i długo obradowało nad werdyktem. W końcu ogłosiło, że królem i królową balu zostali Klara (kl. I) i Bartek (kl. II). Zwycięscy otrzymali gromkie brawa, a na ich głowach pojawiły się piękne korony. Pozostali uczestnicy balu otrzymali skromne upominki.
Po zabawie dla najmłodszych przyszedł czas na szaleństwo karnawałowe dla uczniów klas IV – VIII. Ci również świetnie bawili się pod kierunkiem pani animator.
Wszystkim dzieciom zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Bal ten dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki, a następny bal już za rok!
LM