Saint Patrick’s Day

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Organizowane są parady, imprezy, koncerty, a na cześć patrona Zielonej Wyspy wznoszone są toasty. W tym roku święto to przypadło w niedzielę, dlatego w naszej szkole zielono zrobiło się dopiero w poniedziałek 18 marca. Z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka  przygotowane zostały naklejki, z flagą Irlandii  i zieloną koniczyną w tle, dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. Zielone trójlistne koniczyny pojawiły się również na gazetkach ściennych oraz drzwiach  naszej szkoły. Chcąc zachęcić uczniów do pogłębiania swojej wiedzy, zorganizowano wyjątkowy konkurs o Irlandii i jej patronie.  Reprezentanci klas musieli wykazać się doskonałą wiedzą związana z tematem konkursu oraz dobrą znajomością języka angielskiego. Kilka dni później przyznane zostały nagrody dla zwycięzców konkursu.

Na lekcji języka angielskiego dzieci dowiedziały się o życiu patrona Irlandii oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki. Młodsze dzieci obejrzały ciekawy film animowany przybliżający sylwetkę świętego.  Aby jeszcze bardziej poczuć klimat tego niezwykłego irlandzkiego święta,podczas przerw puszczana była klimatyczna, irlandzka muzyka.

                                                                                                                                            K.Skiba