Nauka i rekreacja w Parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

W dniu 12.06.2019 r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Hadykówce uczestniczyli w wycieczce do malowniczego miejsca, położonego nad Zalewem Janowskim, gdzie znajduje się interaktywne centrum nauki i rekreacji, poświęcone ekologii i środowisku naturalnemu. Dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas w parku linowym, a także w basenie kulkowym czy zjeżdżalniach.
W laboratoriach edukacyjnych poznawały świat poprzez zabawę. W laboratorium „Runo leśne”, dzięki wykorzystaniu obiektów multimedialnym i sensoryczno-ruchowych zapoznawały się z informacjami z zakresu botaniki.
W drugim z obiektów, poświęconym awifaunie i troposferze odkrywały nie tylko bogactwo przyrody janowskiej ale również zapoznawały się z zasadami aerodynamiki i zjawiskami atmosferycznymi.
W „Laboratorium Recyklingu i Energii” poznały źródła i sposoby wykorzystania energii oraz sposoby recyklingu, co pozytywnie wpłynęło na postawy proekologiczne. Uczniowie wrócili do domów nie tylko bogatsi o nową wiedzę ale pełni radości…

 

 

KM