Wystarczy tak niewiele, żeby sprawić radość dzieciom.

Po listopadowej akcji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci – „Zostań naszym Mikołajem”. Włączyliśmy się w podobne przedsięwzięcie tej instytucji z okazji Dnia Dziecka. Można powiedzieć, że był to dar dziecka dla dziecka. Liczymy, że nasze zaangażowanie, choć na razie jeszcze tak skromne we współpracę z Podkarpackim Hospicjum Dziecięcym w Rzeszowie, będzie się rozwijało i nabierało nowych form. Cieszy nas fakt, że uczniowie chcą pomagać chorym dzieciom.
Szkoła także uczestniczyła przez cały rok w zbieraniu zakrętek jako pomoc dla Mai Pyzińskiej. Jest to kontynuacja działalności z tamtego roku. Za tę pomoc szkoła już po raz kolejny otrzymała podziękowanie od Mai i jej rodziców. Dla nas jako społeczności to niewielki gest bo pozbywamy się zbędnych plastikowych  nakrętek a dla Mai to duże wsparcie. W okresie od 26.11.2018 do 02.01.2019 uczestniczyliśmy wraz z SU w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Za udział i zaangażowanie otrzymaliśmy Dyplom wyrażający podziękowanie i uznanie za zaangażowanie szkoły w tą zbiórkę.
Jesteśmy szkołą, która nie jest duża, ale ma uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mają serca wrażliwe i otwarte na drugiego człowieka. Dlatego wolontariat dla nas wszystkich w szkole w Hadykówce jest ważną sprawą. Bardzo ważne i warte podkreślenia jest koleżeństwo, wzajemna pomoc i życzliwość panujące w śród uczniów naszej szkoły. One pokazują, że wolontariat realizuje się w codzienności szkolnego życia, a w wielkich akcjach znajduje tylko uzewnętrznienie.

                                                                                                                                                 MB