Jubileusz 65- lecia szkoły

DSCF3478.JPG15 września był uroczystym wydarzeniem w życiu szkoły Podstawowej w Hadykówce. O godzinie 14.00 uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą , której liturgię sprawował ksiądz proboszcz Michał Bator. Nabożeństwo wzbogacone zostało pieśniami wykonanymi przez naszych uczniów. Po Mszy św. zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się na plac szkolny, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Na pięknie udekorowanej scenie pani dyrektor witała przybyłych na uroczystość dostojnych gości, absolwentów, byłych pracowników, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas, Wójta Gminy Cmolas, Koło Gospodyń Wiejskich i wielu innych przyjaciół szkoły. W swoim wystąpieniu pani dyrektor przybliżyła między innymi wydarzenia i fakty z kart historii szkoły. Aby ułatwić wszystkim zaproszonym sentymentalną podróż w przeszłość została przygotowana prezentacja multimedialna, której projekcja była dostępna na terenie budynku szkoły.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły i zaproszonych gości. Jako pierwsi w piosence zaprezentowali się najmłodsi, kolejno na scenie występowali: zespół Motylki, Samba Dance Power i uczniowie z klasy II i III. W ramach projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne na terenie szkoły odbywały się warsztaty tańca ludowego, efekty tych ćwiczeń można było podziwiać podczas występu naszej młodzieży w składance tańców rzeszowskich. Podsumowaniem programu była również wystawa prac pt. „Śliczne wycinanki dookoła ściany”. Podczas uroczystości goście mogli podziwiać dorobek artystyczny członków koła fotograficznego w wystawie zatytułowanej „Moja mała ojczyzna”. W taneczny rytm uczestników jubileuszu wprowadziły występy zespołu ludowego z Raniżowa – Lesiaki oraz występ kapeli ludowej z Kupna – Lesianie. Część oficjalna została zakończona pląsami przy akompaniamencie zespołu muzycznego Efekt.
Rocznica 65 – lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia, a dla byłego grona pedagogicznego i absolwentów była wspaniałą okazją do wspomnień i refleksji. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia, i pamięć o szkole. Szkoła to przecież młodość, przyjaźń, bywa, że na całe życie, beztroska i najpiękniejsze lata.
Bardzo serdecznie dziękujemy KGW w Hadykówce za przygotowanie potraw na najwyższym poziomie i wspaniały występ muzyczny na deskach sceny. Słowa podziękowania kierujemy także do pani dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie za wypożyczenie sceny i sztalug ekspozycyjnych, Rodziców, Sponsorów za wsparcie i ogromną pomoc w przygotowaniu tejże pięknej uroczystości.

M.K-P.