WITAJ SZKOŁO!

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej  w Hadykówce w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.
Dnia 2 września 5 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Swoją obecnością uświetnili go: dyrektor szkoły, przewodnicząca rady rodziców, rodzice, uczniowie klas starszych, nauczyciele i wychowawcy.
Po wprowadzeniu pocztu flagowego  i zaśpiewaniu hymnu państwowego, pierwszoklasiści wystąpili w programie artystycznym, przygotowanym pod okiem swojej wychowawczyni. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na godło Polski.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Agnieszka Magda dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówiła pani dyrektor dotykając ołówkiem  jak – czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez panią przewodniczącą Rady Rodziców i wychowawczynię upominków.
Po głównej uroczystości, pani dyrektor przedstawiła wychowawców pozostałych klas, następnie  dzieci z wychowawcami oraz rodzicami, udali się do sal lekcyjnych.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

M.K-P.