IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. 4 października przeprowadzone zostały egzaminy do których przystąpili uczniowie klas IV-VII oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy plakat promujący tabliczkę mnożenia.
Przez dwa tygodnie poprzedzające to wydarzenie uczniowie przygotowywali się, przypominając sobie tabliczkę mnożenia, wymyślając rymowanki na łatwe zapamiętywanie tabliczki i wykonując plakaty. Z okazji tego wydarzenia szkoła została udekorowana. Na korytarzu zawieszono piękne i ciekawe plakaty promujące tabliczkę mnożenia.
Konkurs na najlepszy plakat wygrała bezkonkurencyjnie klasa IV, a szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Marta Posłuszna z klasy VIII. „Ekspertami Tabliczki Mnożenia” zostali: Julia Pakłos z klasy V, Karol Jachyra i Paweł Posłuszny z klasy VI.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia miały na celu zachęcić wszystkich do powtórzenia tabliczki mnożenia, a także pokazać jej przydatność w życiu.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w pamięci.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Koordynator IX ŚDTM