11 LISTOPADA

Dnia 13 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Hadykówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pamiętajmy, że 11 listopada to symbol wiary i miłości ojczyzny oraz walki o wolność.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na korytarzu szkolnym, by wspólnie uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna na którą składały się wiersze w wykonaniu uczniów z klasy trzeciej, siódmej i ósmej oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu chórku z klasy szóstej. Na zakończenie akademii dzieci z klasy drugiej zaśpiewały piosenkę o ojczyźnie. Wiersze i pieśni wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku, zobrazowały sytuację polityczną kraju będącego w niewoli, pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o naszą wolność. Tematyka wierszy i pieśni miała przede wszystkim  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas prawdziwą i głęboką refleksję nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.
Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

D.M.