CZWARTOKLASISTKI NA PODIUM

„Bezpieczne Wakacje 2019″ to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Dlatego tematyka prac konkursowych dotyczyła szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. Prace naszych uczniów głownie poruszały tematykę: bezpiecznego pobytu w górach, nad morzem i w lesie, bezpiecznej szkoły, bezpiecznego  miejsca zamieszkania, bezpiecznej drogi oraz zagrożeń używkami. Do konkursu na szczeblu powiatowym przekazaliśmy wiele pomysłowych i starannych prac z klas młodszych i starszych. Każdy plakat był wyjątkowy i niepowtarzalny, często opatrzony ciekawym hasłem.
13 listopada w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Na to wydarzenie zaproszone zostały Klaudia Kosiorowska i Joanna Serafin. Dziewczynki są uczennicami klasy IV i to ich prace urzekły jury, które wyróżniło je zaszczytnymi miejscami na podium.
Klaudia  zajęła I miejsce, zaś Joanna III.  Nagrodzone prace uczennic biorą udział w finale wojewódzkim, gdzie będą walczyć o tytuł najlepszego plakatu z województwa podkarpackiego.
Wszystkim uczniom biorącym udział w tym konkursie gratulujemy  pomysłowości i kreatywności.

M.K-P.