Z wizytą w Akademii Przedszkolaka w Cmolasie

W czwartek (19. 12. 2019 r.) na zaproszenie Pani Haliny Rozmus – Kosiorowskiej, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas, grupa teatralna „Bajkowisko”, w skład której wchodzą uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Hadykówce, udała się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola Akademia Przedszkolaka w Cmolasie, aby wystąpić dla przedszkolaków w przedstawieniu „Kozucha Kłamczucha” na motywach bajki Janiny Porazińskiej, wystawionym podczas tegorocznego XVIII Festiwalu Teatrów w Trzęsówce . Dzieci, od początku naszego pojawienia się w przedszkolu, były zaciekawione przygotowywaną scenografią i prześcigały się w pomysłach na temat tego, jaką bajkę obejrzą. Po śniadaniu wychowankowie Akademii Przedszkolaka wraz z Panią Prezes, wychowawczyniami i pracownikami przedszkola, zasiedli na widowni, a uczniowie naszej szkoły – z przejęciem i  ogromnym zaangażowaniem – zaprezentowali efekt naszej kilkutygodniowej pracy. Bajka opowiadała o obłudnej kozie, która swoimi kłamstwami skrzywdziła Zazulkę – dziewczynkę, która się nią troskliwie opiekowała. Pamiętajmy jednak, że zło zawsze zostaje ukarane. Tak było i w przypadku Kozuchy Kłamczuchy. Spotkała ją solidna nauczka, która sprawiła, że zwierzę całkowicie zmieniło swoje zachowanie.  Bardzo cieszymy się z możliwości zaprezentowania talentów aktorskich i wokalnych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy miłą niespodziankę i radość przedszkolakom, którzy na pewno będą zawsze pamiętać, że „kłamstwo jest bardzo […] złe”. Po występie nadszedł czas na wspólne zdjęcia oraz życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, które w imieniu hadykowskiej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor Agnieszka Magda. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie oraz słodką niespodziankę, jaką Pani Prezes nagrodziła grupę „Bajkowisko” za piękny występ.

MD