„Miasto bez teatru jest jak przyjęcie bez konwersacji”

Początek ferii rozpoczął się dla naszej szkolnej społeczności pod znakiem uroczystej gali podsumowującej XVIII edycję Przeglądu Teatrów w Trzęsówce, która odbyła się 12 stycznia o godzinie 16.30. Na to wydarzenie zostali zaproszeni nauczyciele, opiekunowie i wyróżnieni aktorzy z naszej szkoły. Na laureatów czekały nagrody i charakterystyczne statuetki. Galę uświetniło wiele znakomitych osobistości, które odczytywały i wręczały nagrody. Ozdobą gali były spektakle na wesoło, tańce i występy muzyczne w wykonaniu uczniów SP w Trzęsówce. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział piętnaście zespołów teatralnych z gminy Cmolas i powiatu. Młodzi artyści zaprezentowali klasyczne bajki, ale i spektakle, o bardzo współczesnej i poważnej wymowie. Podczas występów publiczność miała okazję na przemyślenia i refleksję, natomiast uczniowie mogli porównać własne umiejętności z rówieśnikami z innych szkół. Prezentacje oceniało profesjonalne jury. Z wielką radością dzielimy się informacją, że aktorzy z naszej szkoły, występujący w grupach: „Bajkowisko” oraz „Teatrzyk nie Duży”, odnieśli ogromny sukces. Komisja konkursowa przyznała bowiem I miejsce dla przedstawienia „Kozucha Kłamczucha” w kategorii klas 0-III oraz I miejsce w kategorii klas IV-VI dla spektaklu „A niech to gęś kopnie”. Pani Dyrektor Agnieszka Magda i pani Lucyna Małek zostały również nagrodzone za najlepszą reżyserię. Czworo uczniów wyróżniono indywidualnie w kategorii Aktorstwo, są nimi: Klara Blicharz, Dominika Brózda, Grzegorz Wójcik i Sebastian Wilk. Nagrodę Grand Prix w kategorii Aktor otrzymała Wiktoria Brózda.

                                                                                                         M.K.-P.

                                                                                                                                              M.D