STRATEGIA I TAKTYKA W WARCABACH

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, jak ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś kto gra jeszcze gorzej.

IMG_4676.JPG

28 lutego Wiktoria Posłuszna, Bartosz Ziółkowski i Piotr Czachor reprezentowali naszą szkołę podczas IX Gminnego Turnieju Warcabowego w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku. Celem konkursu była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Impreza cieszyła się dużą popularnością. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do gry. Naszym uczniom nie udało się zająć miejsc na podium, ale wróciliśmy z konkursu z dyplomami, upominkami i motywacją do dalszych ćwiczeń. Zwycięzcom z innych zaprzyjaźnionych szkół serdecznie gratulujemy.