Karnawałowe zwyczaje i zabawy w naszej szkole

IMG_20210128_123954.jpg

Ostatnie dni stycznia 2021 roku upłynęły dzieciom z oddziału przedszkolnego i z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Hadykówce na poznawaniu zwyczajów i zabaw karnawałowych. Dzieci dowiadywały się o balach maskowych, kuligach, hucznych zabawach tanecznych, korowodach przebierańców, jakie kiedyś urządzano w czasie karnawału. Chociaż z oczywistych względów nie mogła być zorganizowana tradycyjna zabawa choinkowa, to uczniowie poszczególnych klas w swoich salach lekcyjnych wzięli udział w symbolicznych zabawach i tańcach karnawałowych rozwijając przy tej okazji swoją sprawność ruchową oraz kreatywność. Uczniowie od pierwszych lekcji nie mogli doczekać się wesołych harców, tym bardziej, że wielu z nich zadbało o piękne stroje i kostiumy ulubionych bohaterów. W pogodny nastrój wprawiły wszystkich klasy barwnie udekorowane balonami i serpentynami, a wrażenie to potęgowały efekty świetlne wytworzone za pomocą projektorów. Dopełnieniem była muzyka, na którą składały się popularne hity, najnowsze przeboje i zabawy taneczne znane i lubiane przez wszystkich. Oprócz tańców w kółeczku z prezentowaniem przez śmiałków swych umiejętności tanecznych, zabawy z krzesełkami, czy tańca kaczuszek, była również rywalizacja rzędów na jak najlepszy układ taneczny, w podawaniu sobie balonika, czy przechodzeniu przez obręcz na różnej wysokości. Dodatkową atrakcją była porcja łakoci, którą wcześniej przygotowały niezastąpione mamy naszych uczniów dla dzieci bawiących się w swoich klasach.
Wszystkie dzieci chętnie brały udział w karnawałowych zabawach ruchowych i tanecznych, z zaangażowaniem rywalizowały w poszczególnych konkurencjach oraz wykazywały się pomysłowością w indywidualnych tańcach. Mamy nadzieję, że taka forma świętowania zapustów dostarczyła jej uczestnikom pozytywnych emocji i licznych dobrych wrażeń.

MD