Nakrętkowa akcja

Wzorem lat poprzednich, w roku szkolnym 2020/2021 kontynuowaliśmy w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, oleju, kosmetykach, środkach chemicznych itp.). Zbiórka trwała przez cały rok szkolny. Do akcji mógł włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. W tym trudnym roku szkolnym zebraliśmy ponad 60kg plastikowych nakrętek.

Dla ciekawskich – co dalej dzieje się z zebranymi zakrętkami?
Otóż, firmy recyklingowe skupują je w dużych ilościach, a ich równowartość wpłacają na konto wybranej fundacji, pod której opieką jest konkretne dziecko. A tutaj jest już prosto, ponieważ ze zgromadzonych funduszy udzielana jest pomoc dzieciom tzn. kupowany jest sprzęt rehabilitacyjny lub opłacana jest rehabilitacja i leczenie dziecka.
W naszej szkole od lat wspieramy Maję. Dzięki tej zbiórce realizujemy dwa cele: pomagamy chorej dziewczynce i poprawiamy jakość jej życia, a jednocześnie segregujemy śmieci i dbamy o przyrodę.