„W karnawale każdy chce Tańczyć, śpiewać, bawić się”. Z. Dmitroca

W tym roku wyczekiwany przez uczniów naszej szkoły dzień zabawy karnawałowej nadszedł 8 lutego. Poprzedziły go wielkie przygotowania. Dzieci od wielu dni prześcigały się w pomysłach na ciekawy kostium, a w przeddzień zabawy wspólnie z wychowawczyniami dekorowały szkolny korytarz dziesiątkami kolorowych balonów, połyskujących serpentyn i bibułowych pomponików. Całości dopełniły również dekoracja ścienna i efekty świetlne. Tańce i zabawy rozpoczęliśmy o godzinie 9.00, kiedy dźwięki tanecznych przebojów wywołały z sal lekcyjnych dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-IV. Uczestnicy zabawy karnawałowej z zainteresowaniem spoglądali na siebie, próbując rozpoznać kolegów i koleżanki pod przebraniami i maskami, wśród których przeważały kostiumy superbohaterów, księżniczek i zwierząt. Wielu atrakcji dostarczyła pani animatorka, zachęcając dzieci do udziału w zabawach tanecznych i ruchowych oraz w konkursach. Entuzjazm wzbudziły efekty specjalne przygotowane przez panią Monikę w postaci baniek dymnych, baniek mydlanych, śniegu oraz przejście po chodniczkach w specjalnych okularach. Tego dnia odwiedziły nas również postaci ze znanych bajek, chętnie pozujące do zdjęć, a na pamiątkę zabawy ręce karnawałowiczów zostały ozdobione brokatowymi tatuażami. Jak przystało na karnawał, oprócz tańców i zabaw, nie mogło zabraknąć wspaniałych słodkości i ulubionych przekąsek, które niedługo zgodnie z tradycją pożegnamy na czas Wielkiego Postu. O wszystkie pyszności zadbały niezrównane mamy naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy. Na zakończenie harców i pląsów odbyła się sesja fotograficzna uwieczniająca ten wyjątkowy dzień. Zabawa karnawałowa dostarczyła wszystkim wiele radości, uśmiechu i wprawiła nas w pozytywny nastrój na najbliższe dni, co mamy nadzieję ukazuje przygotowany film.

M.D., M.K.-P.