Edukacyjne sukcesy naszych uczniów

W grudniu uczniowie klasy II i III  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” stworzonym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Konkurs przygotowany był przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę współpracującą z firmą DELTA. Każdy z testów składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwalała każdemu chętnemu uczniowi spróbowania swoich sił.

3 kwietnia otrzymaliśmy radosną wiadomość, że wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Trzy tygodnie później  od organizatora otrzymaliśmy dyplomy i certyfikat placówki rozwijającej talenty.

Tytuł i dyplom laureata z klasy II : otrzymała Amelia Kawalec ( 23. miejsce w kraju) i Kinga Mokrzycka ( 24. miejsce w kraju)  z klasy III : Arkadiusz Olesiak ( 11. miejsce w kraju), Anna Gaweł ( 15. miejsce w kraju) Filip Lubach ( 15 miejsce w kraju), Nikodem Mokrzycki ( 17 miejsce w kraju). Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznanie, a ich pozycja na tle kraju pląsowała się na równie wysokich miejscach od 30 do 47.

Uczniowie klas  IV- VIII brali zaś udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z j. angielskiego „Olimpia Sesja Zimowa”, pani Klaudia  Skiba ceni tego typu przedsięwzięcia, ponieważ jak mówi „konkursy i olimpiady językowe zachęcają i motywują  do nauki,  poszerzają wiedzę oraz wpływają na uświadomienie sobie własnych możliwości.” Olimpiada została przeprowadzona 12 stycznia . Do udziału zgłosiło się aż 16 kandydatów. W tym konkursie uczniowie również zdobyli wysokie noty na tle kraju , a wśród nich wyłoniono osobę z najlepszym wynikiem w  szkole, jest nią Bartosz Ziółkowski który otrzyma nagrodę specjalną. 

Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursach, wykazując zaangażowanie w naukę i ambicję. „Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście”(Carlos Ruiz Zafón)

IMG_1173.jpg