„Lepiej dla dobrych nawyków”

Realizując w klasie II i III Ogólnopolski Program Edukacyjny Gotuj Się Na Zmiany, który ma na celu  kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu zero waste już od najmłodszych lat wzięliśmy udział w kolejnym zadaniu konkursowym „Lepiej dla dobrych nawyków”.

Tym razem wspólnymi siłami tworzyliśmy limeryki – rymowanki oparte na modelu „Lepiej… niż…” W ramach jednego zgłoszenia mogliśmy wysłać kilka przykładów. Odpowiedzi na zadanie konkursowe przesłane w taki sposób były traktowane jako osobne, tj każde z nich podlegało osobnej ocenie i miało szansę na otrzymanie nagrody, z tym zastrzeżeniem, że sam fakt wysłania więcej niż jednej odpowiedzi na zadanie konkursowe nie zwiększało szans na wygraną.

Prawie wszyscy uczniowie klasy II i III chętnie przystąpili do konkursu, każde z dzieci wymyśliło co najmniej jeden limeryk, a rekordziści mieli ich nawet 9. Łącznie do organizatora przesłaliśmy 41 rymowanek. Praca zbiorowa została pomyślnie zarejestrowana, a 10 czerwca otrzymaliśmy radosną wiadomość, że nasze zgłoszenie konkursowe zostało wybrane do nagrody, jaką jest elektroniczna karta podarunkowa o wartości 200 zł na dowolne zakupy w sieci sklepów RTV Euro AGD.

Podczas apelu szkolnego 15 czerwca Pani Dyrektor uroczyście wręczyła dzieciom bon, który natychmiast zrealizowaliśmy robiąc zakupy online we wskazanym sklepie. Jednomyślnie uczniowie zdecydowali, że do klasy zakupią głośnik bluetooth, który posiada funkcję zestawu mówiącego, wbudowaną baterię, mikrofon, gniazda USB i pojemny akumulator. Sprzęt będzie służył do odtwarzania muzyki, zabaw karaoke i można go będzie zabrać w dowolne miejsce szkoły bez rozwijania niepotrzebnych kabli. Dodatkiem do głośnika jest zakupiony nośnik pamięci, na którym będziemy mogli zapisywać różne „klasowe” pliki.

Jesteśmy dumni z naszej wygranej i z niecierpliwością oczekujemy na przyjazd kuriera z zamówieniem.