Rodzina, ach rodzina[…]

Słowa piosenki Kabaretu Starszych Panów słyszeli chyba wszyscy. Rodzina – jedno słowo, a niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Dla każdego ma ono inny wydźwięk, zależnie od naszego wieku, doświadczeń życiowych, relacji rodzinnych. W rodzinie wspólnie rozwiązuje się problemy, wspiera w trudnościach, znajduje oparcie w chwilach zwątpienia, radośnie obchodzi rocznice i święta, cieszy z sukcesów bliskich, uczy podejścia do drugiego człowieka i do świata. Tyle ważnych rzeczy odbywa się w rodzinie i za pośrednictwem rodziny, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Są więc w ciągu roku dni szczególne: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca, kiedy wyrażamy bliskim ciepłe uczucia, podziękowania laurkami, kwiatami, prezentami, które symbolizują wdzięczność za miłość, opiekę, troskę, codzienny trud, wsparcie … za to, że ta osoba po prostu jest przy nas. Dla podkreślenia znaczenia rodziny oraz w celu pogłębiania świadomości społeczeństwa na temat problemów na jakie napotyka, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny. W naszej szkole Święto Rodziny odbyło się w sobotę 4 czerwca 2022 r. w budynku remizy strażackiej oraz na przyległym placu. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością: p. Eugeniusz Galek – wójt gminy Cmolas, p. Halina Kosiorowska – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas, p. Krzysztof Książek oraz p. Rafał Stróż – radni gminy Cmolas, p. Teresa Krzysztofińska – sołtys wsi Hadykówka oraz p. Stefan Wiśniewski – wieloletni przyjaciel naszej szkoły. Radość malowała się na twarzach rodziców, którzy przybyli świętować wraz ze swoimi pociechami. Obchody Święta Rodziny rozpoczęło wystąpienie pani dyrektor Agnieszki Magdy oraz szanownych gości. Po nich nastąpiła część artystyczna, podczas której wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII zaprezentowali swoje talenty aktorskie, taneczne, recytatorskie i wokalne, szlifowane pod okiem wychowawców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Hadykówce. Kiedy z głośników popłynęła melodia piosenki pt. „Cudownych rodziców mam” dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie przygotowanymi laurkami i upominkami. Przygotowanych atrakcji było więcej! Na zewnątrz czekały już dmuchańce, kule wodne, grill, „salon” zaplatania kolorowych warkoczyków i wykonywania brokatowych tatuaży, a także pobliski plac zabaw. W głównej sali budynku remizy mamy z Rady Rodziców przygotowały słodki poczęstunek, lody, słone przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. W ten wyjątkowy dzień, nawet pogoda zaczęła nam sprzyjać. Wszyscy bawili się znakomicie wśród radosnej wrzawy i szerokich uśmiechów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Święta Rodziny: sponsorom -Gminie Cmolas, Automarket Krzysztof Jaskot, radnym gminy Cmolas p. Krzysztofowi Książkowi i p. Rafałowi Stróżowi, „EKOsystems” Iwona Zygmunt, Usługi stolarskie Ryszard Rząsa, sołtys wsi Hadykówka – p. Teresie Krzysztofińskiej. Słowa podziękowania kierujemy do strażaków OSP w Hadykówce za pomoc w przygotowaniu placu wokół remizy oraz do rodziców, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie festynu. DZIĘKUJEMY!!!

M.D.