Andrzejki

Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W klasach 0 – III 30 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb. Dzieci w pięknych przebraniach pod kierunkiem pań z ochotą od samego rana przystąpiły do dekorowania sali balonami, serpentynami z bibułek. Wszystkim działaniom towarzyszyła nastrojowa muzyka. Świętowanie rozpoczęło się od tańca i zabaw zespołowych w kole z wykorzystaniem elastycznej gumy sensorycznej. Zabawy te sprawiły dzieciom ogromną radość. Najbardziej wyczekiwanym momentem były wróżby, z których dzieci mogły dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Całą zabawę andrzejkową uświetniła wspaniała muzyka, która porwała wszystkich do wspólnego tańca.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, którym dzieci raczyły się podczas przerw w zabawach i tańcach.
Natomiast 24 listopada odbyła się andrzejkowa dyskoteka dla klas IV – VIII. Wszyscy z tej okazji założyli strój zgodnie z tematem wylosowanym wcześniej przez przewodniczących. Na zabawie pojawili się więc uczniowie przebrani za świąteczne postacie, zwierzęta, postacie z filmów i bajek oraz w strojach z lat 60 – tych. Oczywiście w ciągu tego wieczoru nie zabrakło wróżb. Każdy mógł więc dowiedzieć się co go spotka w przyszłości. Zwieńczeniem dyskoteki był konkurs na najlepiej przebraną klasę.
Wszyscy świetnie się bawili i na pewno z przyjemnością wspominają ten andrzejkowy wieczór.