Gala XX Festiwalu Teatrów w Trzęsówce

W niedzielne popołudnie 29 stycznia 2023 roku na sali widowiskowo – sportowej w Szkole Podstawowej w Trzęsówce zebrali się liczni goście. Tego wieczoru odbyła się uroczysta Gala XX Festiwalu Teatrów. W nastrój wspomnień o miejscowości i ideologii przedsięwzięcia wprowadzała  słowna narracja  Zygmunta Nowakowskiego płynąca na tle przygotowanej prezentacji.

Następnie uroczystość festiwalową słowami Ewy Nowak : życie od teatru różni się tylko tym, że w życiu nie ma prób generalnych. Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, o ile grać ją z artyzmem i nie brać zbyt poważnie otworzyła pani dyrektor Małgorzata Sitko, która po powitaniu zaproszonych gości i przedstawieniu sponsorów oddała głos prowadzącym spikerkom. Wspomnieć należy, że swą obecnością galę zaszczycili: Poseł na Sejm, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Cmolas, Zastępca Wójta Gminy Cmolas, radni powiatu i gminy, dyrektorzy szkół z terenu gminy i zaprzyjaźnionych szkół, miejscowy proboszcz, sołtys wsi Trzęsówka, przedstawiciele Jury, rodzice i uczniowie biorący udział w konkursie.

 Miło nam oznajmić, że nasze przedstawienia i aktorzy zostali uhonorowani wysokimi nagrodami. W kategorii klas młodszych zespół Bajkowisko w składzie: Karol Blicharz, Dawid Mokrzycki, Amelia Mokrzycka, Zofia Urban, Hiacynta Rozmus, Izabela Durak, Amelia Kawalec, Amelia Książek, Julia Durak i Kinga Mokrzycka zdobył nagrodę Grand Prix w kategorii spektakl za sztukę „Słoń Trąbalski”. Inscenizację wyróżniono także nagrodą za najlepszą kreację aktorską zbiorową i Grand Prix za reżyserię. Nagrodę dla najmłodszego aktora otrzymała Zofia Urban. Dodatkowo „Słoń Trąbalski” otrzymał nagrodę specjalną za przedstawienie. W kategorii klas IV- VI trzecie miejsce zdobył spektakl „W kurniku”, w którym zaprezentowali się : Arkadiusz Olesiak, Anna Gaweł, Filip Lubach, Joanna Bajor, Michalina Rozmus, Dominika Brózda, Piotr Czachor i Paweł Ziętek. Za grę aktorską wyróżniono Arkadiusza Olesiaka. W kategorii spektakl klas VII-VIII przedstawienie „Balladyna” zajęło miejsce I, nagrodzono także reżyserię tego występu. Dramat romantyczny odtworzyli : Iwona Micek, Wiktoria Wilk, Karol Mokrzycki, Dawid Kosiorowski, Natalia Gaweł, Julia Pakłos, Patrycja Witkowska i Wiktoria Wiącek. Za rolę Goplany nagrodzona została w kategorii aktor Wiktoria Wilk. Cieszymy się tak ogromnym sukcesem i gratulujemy wszystkim naszym zdolnym uczniom.