Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie i wnuki razem tworzą łańcuch miłości łączący przeszłość

  z przyszłością. Łańcuch może się wydłużyć, ale nigdy się nie rozdzieli.

            Dzień Babci i Dziadka to jeden z najpiękniejszych dni w roku. To szczególne święto kojarzone jest z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. To dzień pełen uśmiechów wzruszeń i radości.

            4 lutego cała społeczność naszej szkoły zebrała się na pięknie udekorowanej sali w budynku OSP, aby wystąpić przed szeroką publicznością, którą stanowiły babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście: pan Zbigniew Chmielowiec – poseł na Sejm RP, pan Eugeniusz Galek – wójt gminy Cmolas, ks. Marek Kędzior – proboszcz parafii Cmolas, pani Teresa Krzysztofińska – sołtys wsi Hadykówka, pan Krzysztof Książek i pan Rafał Stróż – radni gminy Cmolas.

            Część artystyczna składała się z pięknych wierszy, piosenek, skeczy, a także pokazów tanecznych. Czcigodni seniorzy ze wzruszeniem odbierali czułe słowa płynące z ust ich wnucząt. Dowiedzieli się, że są dla nich cudownymi ludźmi, którzy niosą pociechę w trudnych chwilach, osuszają łzy na buzi, łagodzą konflikty, wysłuchują skrytych zwierzeń, cieszą się z ich sukcesów, otwierają przed nimi serce, są dobrzy, pomocni, kochani i że z nimi czas spędza się bajecznie!

 Wnuczki i wnukowie oznajmili babciom i dziadkom, że dzięki nim jedzenie im lepiej smakuje, rozbite kolano szybko się goi, zapominają o zmartwieniach.

            Do czasów dzieciństwa przeniosły seniorów piosenki zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły na Festiwalu Mowy Lasowiackiej, a czasy młodości przypomnieli sobie słuchając piosenek „Konik na biegunach” oraz „Nie liczę godzin i lat”.

            Na zakończenie wszyscy zaśpiewali gromkie  „Sto lat”, a babcie i dziadkowie zostali obdarowani upominkami w postaci ciasteczek, które dzieci wcześniej upiekły w szkole pod kierunkiem wychowawców.  Wspólne rozmowy przy stole połączone z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców sprawiły, że wokół zapachniało ciepłem rodzinnym. Takie spotkania sprzyjają umacnianiu  więzi pokoleniowej.

            Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za troskę, ciepło i miłość.

            Składamy seniorom i gościom serdeczne podziękowania za przybycie oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości.

L.M.