Dzień Bezpiecznego Internetu

 „Działajmy razem!” – pod takim hasłem w naszej szkole 13 i 14 lutego świętowaliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu.

Podczas obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W ramach obchodów DBI przeprowadzono:                        

– na lekcjach informatyki serię pogadanek,

– prelekcję krótkich filmów edukacyjnych,

– warsztaty z uczniami klas.

Poprzez udział w obchodach DBI w naszej szkole starano się, aby tematyka bezpieczeństwa w Internecie była obecna nie tylko w pracowni komputerowej. Świadomość zagrożeń wirtualnej rzeczywistości pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności, problemów itp.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom.  Koordynatorem akcji był Pan Witold Jurczak.

W.J.