103.rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Co roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku przypadała 103. rocznica, którą wspólnie przeżywaliśmy. 

Karol Wojtyła jest w naszych oczach najwybitniejszą postacią swoich czasów. Doniosłość jego dzieła w krzewieniu idei pokoju, pojednania i miłości między ludźmi, narodami i religiami, doceniana jest przez cały świat. Dla Polaków powodem do dumy jest to, że tak wybitną postać wydał nasz naród i ziemia, na której mieszkamy.

Podczas apelu wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klas starszych pod kierunkiem księdza Roberta. W scenariusz wpleciono urywki filmu opowiadającego o narodzinach i drodze do kapłaństwa Karola, nie zabrakło pięknych utworów, które przypominają nam naszego rodaka -” Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Lolek”, czy też ulubionej piosenki papieża „Barki”. Pomiędzy pieśniami mogliśmy wysłuchać literackich dzieł autorstwa Ojca Świętego, który w naszych sercach pozostał jako Papież pokoju, wielki pielgrzym, przyjaciel dzieci i młodzieży.