Nastrojowe popołudnie z muzyką

„Czym jest muzyka?
Nie wiem…
Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd.
Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzają nas”
 

 Ludwig Jerzy Kern.

14 maja nasi utalentowani muzycznie uczniowie prezentowali swoje umiejętności podczas XVIII Festiwalu Muzyków w Ostrowach Baranowskich.  Występy muzyczne były bardzo różnorodne pod względem instrumentalnym i gatunkowym, od klasyki do rocka. Sama specyfika konkursu łagodziła nastrój rywalizacji, ale przysporzyła wiele trudności jurorom, bo poziom wykonywanych repertuarów był wysoki.

W kategorii zespoły klas 0-III  dzieci w składzie : Igor Wadach, Dawid Mokrzycki, Zofia Urban, Antonina Urban, Aurelia Rozmus, Karol Blicharz, Zofia Paduch, Jan Książek, , Hiacynta Rozmus, Amelia Książek, Amelia Kawalec, Kinga Mokrzycka, Michał Micek zagrały na dzwonkach, Bum Bum Rurkach i bębnie Bongo melodyjny utwór „Kurki trzy” i myśliwską piosenkę „Pojedziemy na łów”. W swojej kategorii „Wesołe nutki” zajęły zaszczytne II miejsce.

Zespół „Rondo” w kategorii zespoły klas IV – VIII zdobył I miejsce, a to dzięki wspaniałej prezentacji ludowych melodii na dzwonkach, gitarach, akordeonie, bębenkach i keyboardzie. Ta wysoka lokata, to zasługa gry : Arkadiusza Olesiaka, Anny Gaweł, Filipa Bajora, Bartłomieja Witkowskiego, Joanny Bajor, Dominiki Brózdy, Piotra Czachora, Bartosza Ziółkowskiego, Wiktorii Posłusznej, Joanny Serafin i Iwony Micek.

W kategorii soliści, indywidualnie zaprezentowały się trzy dziewczynki. Hiacynta Rozmus zagrała na skrzypcach, Julia Pakłos na elektronicznym pianinie, a Natalia Gaweł wywijała pałkami na perkusji. W grupie soliści klas VII – VIII doceniona została gra Julii, która otrzymała III miejsce i Natalii, która wykazała się niezwykłą koordynacją ruchów wykorzystując do gry cztery kończyny i wywalczyła szczytne I miejsce.

Wszystkim uczestników festiwalu serdecznie gratulujemy odwagi, wytrwałości i pięknej pasji, jaką jest muzykowanie.