Kultura i tradycje regionu są nam bliskie

Konkurs mający na celu popularyzację gwary lasowiackiej odbył się 18 listopada 2023r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie. Wśród licznych uczestników znaleźli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hadykówce, którzy podczas przesłuchań zaprezentowali się w różnych kategoriach.

Podczas uroczystej Gali Festiwalu Mowy Lasowiackiej, która miała miejsce 26 listopada 2023r. , przedstawiono wyniki konkursu. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

W kategorii klas I-III w prezentacji grupowej miejsce I zajął zespół „Hadykowiaczki” w składzie: Izabela Durak i Hiacynta Rozmus, które zaprezentowały wiersz J. Brzechwy pt. „Jajko”; opiekunem dziewcząt była p. Monika Dworak.

W kategorii klas IV-VIII w prezentacji indywidualnej I miejsce jury przyznało Pawłowi Ziętkowi wygłaszającemu monolog „O stworzeniu diabła”; opiekunem była p. Agnieszka Magda.

W kategorii klas IV-VIII w prezentacji grupowej zespół „Hadykowianki” w składzie: Nadia Blicharz, Klaudia Kosiorowska, Iwona Micek i Wiktoria Wilk zajął II miejsce. Dziewczęta przedstawiły obrzęd „Mosirżoł”; opiekunem zespołu była p. Zofia Krzyżak.

Gratulujemy !  

  

M.D.