„Od Smyka do Maratończyka”

28 maja  uczestniczyliśmy w I Biegu dla przedszkolaków i uczniów klas I-III z Gminy Cmolas „Od Smyka do Maratończyka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porębach Dymarskich.

Wyścigi rozegrane zostały w kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki, do których zostały przypisane odległości 100, 150 i 200 metrów.

Do biegu z naszej placówki zostali zgłoszeni 4 – latkowie : Sara Durak i Piotr Mokrzycki, 6 – 7 latkowie : Natalia Ziółkowska, Mateusz Wrażeń, Igor Wadach i Kornelia Blicharz, a w trzeciej kategorii 8- 9-10 latków : Dawid Mokrzycki i  Hiacynta Rozmus.

Nasi uczniowie uwielbiają zabawy ruchowe, a wyścigi to  jedna  z ich ulubionych aktywności fizycznych, dlatego wszyscy walczyli bardzo dzielnie do samego końca, zajmując następujące miejsca :

W grupie wiekowej 6-7 latków dziewczynki – II miejsce zajęła Kornelia Blicharz, zaś w kategorii chłopców – III miejsce wywalczył Igor Wadach.

W kolejnej kategorii 8-9,10 latków chłopcy- III miejsce przypadło Dawidowi Mokrzyckiemu, a w kategorii dziewczynki, bardzo szybkim biegiem I miejsce zagwarantowała sobie Hiacynta Rozmus.

Gratulujemy też naszym najmłodszym uczestnikom dzisiejszej zabawy za piękną rywalizację według zasad fair play. Jesteśmy z Was bardzo dumni.