Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Młodzież z naszej szkoły chętnie bierze udział w wielu konkurach plastycznych na różnych szczeblach, zyskując unikatową szansę na to, aby doskonalić swoje zdolności. Współzawodnictwo stanowi ponadto motywację do osiągania wysokich standardów i ambitnych celów, a nagroda pokazuje, że warto dążyć do sukcesu i stawiać sobie określone cele.

Miło nam poinformować, iż 10 maja został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs  Plastyczno – Czytelniczy „Legendy polskie w komiksie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Woli Rusinowskiej, podczas którego przyznano specjalne wyróżnienie Gminnej Biblioteki Publicznej w Majdanie Królewskim dla Bartosza Ziółkowskiego. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, gdyż zadaniem uczestników było stworzenie komiksu do jednej z podanych polskich legend. Oprócz kompozycji, kolorystyki i techniki plastycznej należało znać formę komiksu, czyli wykazać się umiejętnością redagowania tekstu w kadrach. Dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczniów, którzy podjęli trud udziału w I edycji tego konkursu.

17 maja nastąpiło rozdanie nagród w kolejnym konkursie plastycznym, zorganizowanym z okazji 150 – lecia powstania Banku Spółdzielczego w Kolbuszowej. W tym konkursie wzięło udział pięcioro uczniów z naszej placówki, którzy przygotowali prace przedstawiające wygląd Banku za kolejne 150 lat.  Wszystkie artystyczne dzieła były umieszczone na profilu FB banku, gdzie internauci mogli zamieszczać swoje reakcje, wybierając te najlepsze.

Wśród zwycięzców, na III miejscu, z bardzo duża ilością oddanych głosów znalazła się Amelia Książek, która osobiście w centrali Banku odebrała jedną z nagród głównych.

W tym przedsięwzięciu zostali docenieni wszyscy młodzi artyści, gdyż pozostali uczestnicy : Zofia Paduch, Julia Durak, Amelia Kawalec i Arkadiusz Olesiak otrzymali bony upominkowe, do wykorzystania w sieci Księgarń Nova.

Gratulujemy  naszym uczniom pomysłowości i dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasze prace swoimi reakcjami, bo „siłą jest zespół, można dużo zrobić w pojedynkę, ale największe sukcesy osiąga się przy wsparciu innych.”