TANECZNA NIEDZIELA

Za nami XX Gminny Festiwal Tańca w Ostrowach Tuszowskich, który odbył się w niedzielę 26 maja 2024r. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy wytrwale przygotowywali się do występu pod okiem opiekunów.

W kategorii klas I-III wśród siedmiu zespołów wystąpiły „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Hadykówce, które wytańczyły III miejsce. Taniec „Przebudzenie wiosny” zespół wykonał do lirycznego utworu Roberta Gazy pt. „Warm rain”. Dzieci zaprezentowały się z obręczami symbolizującymi harmonijne zmiany w przyrodzie w rytmie pór roku. W skład zespołu „Promyczki” wchodzili: Natalia Ziółkowska, Magdalena Kodyra, Amelia Mokrzycka, Aurelia Rozmus, Antonina Urban, Zofia Urban, Izabela Durak, Hiacynta Rozmus, Zofia Paduch, Karol Blicharz, Dawid Mokrzycki, Jan Książek. Opiekunkami grupy były panie: Monika Dworak i Lucyna Małek.

W starszej kategorii wiekowej klas IV-VIII naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nadia Blicharz, Klaudia Kosiorowska, Iwona Micek, Wiktoria Posłuszna, Wiktoria Wilk, które tworzyły zespół „Choice”. Dziewczęta wykonały taniec nowoczesny z pozytywnym przesłaniem i otrzymały wyróżnienie. Opiekunkami zespołu były panie: Agnieszka Magda i Monika Margańska-Wilk.

Uczestnicy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły i uczestnikom konkursu. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania grup do występów oraz organizatorom za miłą atmosferę i wrażenia artystyczne.

M.D.