Gminny Konkurs Fotograficzny

17 czerwca trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w uroczystym rozstrzygnięciu Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. „Gmina Cmolas w Unii. Unia w Gminie Cmolas” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych i polegał na wykonaniu fotografii przedstawiającej tereny i obiekty w przestrzeni publicznej Gminy Cmolas, które zmieniły się lub powstały dzięki środkom pozyskanym z funduszy Unii Europejskiej. Miejscem wręczenia nagród był Urząd Gminy Cmolas.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział i nagrodę rzeczową. Nasi uczniowie znaleźli się też w gronie osób nagrodzonych głównymi nagrodami.

W kategorii klas IV-VI wyróżniono pracę Michaliny Rozmus, III miejsce otrzymała fotografia Arkadiusza Olesiaka, a II miejsce zajęło zdjęcie Julii Durak.

W starszej kategorii wiekowej klas VII – VIII wyróżnienie otrzymała Wiktoria Wilk i III miejsce Karol Mokrzycki.

Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które mieliśmy okazję oglądnąć podczas finału konkursu kryła się nutka pasji, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania bystrego oka i zmysłu artystycznego.