Galerie

„Miasto bez teatru jest jak przyjęcie bez konwersacji”

Początek ferii rozpoczął się dla naszej szkolnej społeczności pod znakiem uroczystej gali podsumowującej XVIII edycję Przeglądu Teatrów w Trzęsówce, która odbyła się 12 stycznia o godzinie 16.30. Na to wydarzenie zostali zaproszeni nauczyciele, opiekunowie i wyróżnieni aktorzy z naszej szkoły. Na laureatów czekały nagrody i charakterystyczne statuetki. Galę uświetniło wiele znakomitych osobistości, które odczytywały i wręczały nagrody. Ozdobą gali były spektakle na wesoło, tańce i występy muzyczne w wykonaniu uczniów SP w Trzęsówce. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział piętnaście zespołów teatralnych z gminy Cmolas i powiatu. Młodzi artyści zaprezentowali klasyczne bajki, ale i spektakle, o bardzo współczesnej i poważnej wymowie. Podczas występów publiczność miała okazję na przemyślenia i refleksję, natomiast uczniowie mogli porównać własne umiejętności z rówieśnikami z innych szkół. Prezentacje oceniało profesjonalne jury. Z wielką radością dzielimy się informacją, że aktorzy z naszej szkoły, występujący w grupach: „Bajkowisko” oraz „Teatrzyk nie Duży”, odnieśli ogromny sukces. Komisja konkursowa przyznała bowiem I miejsce dla przedstawienia „Kozucha Kłamczucha” w kategorii klas 0-III oraz I miejsce w kategorii klas IV-VI dla spektaklu „A niech to gęś kopnie”. Pani Dyrektor Agnieszka Magda i pani Lucyna Małek zostały również nagrodzone za najlepszą reżyserię. Czworo uczniów wyróżniono indywidualnie w kategorii Aktorstwo, są nimi: Klara Blicharz, Dominika Brózda, Grzegorz Wójcik i Sebastian Wilk. Nagrodę Grand Prix w kategorii Aktor otrzymała Wiktoria Brózda.

                                                                                                         M.K.-P.

                                                                                                                                              M.D

„Zawsze Razem”

Program edukacyjny Zawsze Razem”

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa w Hadykówce przystąpiła do udziału w Programie edukacyjnym: „Zawsze Razem”, skierowanym do uczniów klas „0”, realizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kolbuszowej.
Celem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia, przestrzegania zasad higieny, szerzenie wiedzy na temat chorób zakaźnych ale przede wszystkim uczenie tolerancji wobec osób chorych, jak również wiedzy na temat zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.
Program skierowany jest także do rodziców uczniów, gdzie szczególny nacisk kładzie się na stosowanie środków psychoaktywnych i ich wpływ na życie i zdrowie człowieka i jego bliskich.
Program jest realizowany przez pedagoga i zaproszonych prelegentów

                                                                                                                                         KM

Wyjazd na lodowisko

W środę, 6 lutego wraz z p. K. Skibą, p. M.Margańską-Wilk, p. T. Augustynem i ks. G. Siciakiem oraz kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej w Porębach Dymarskich udaliśmy się na lodowisko do Dębicy. Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, integracja,
a przede wszystkim dobra zabawa. Okazało się, że wyjazd był udany ponieważ uczniowie chętnie poddawali się łyżwiarskim szaleństwom
i bawili się wyśmienicie. Niektórzy z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na tafli. Prawie każdy zaliczył upadek. Byli również mistrzowie, którzy śmigają na łyżwach już od najmłodszych lat. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go
w przyszłości koniecznie powtórzyć.

MM.W

Muzyczne wyróżnienie

W czwartek 26 października w GOK w Majdanie Królewskim  odbyła się XVI edycja Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotyczno-Religijnej. Podczas zmagań naszą szkołę reprezentował zespół RONDO,w składzie : Wiktoria Brózda, Julia Serafin, Magdalena Wójcik i Patrycja Witkowska. Dziewczynki zaprezentowały piosenkę pt. „Nasza Ojczyzna”. Jury przyznało zespołowi wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.