Klasowa wycieczka do Warszawy

22 maja uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy. Podróż do stolicy odbyła się pociągiem, a po mieście grupa sprawnie poruszała się metrem, dzięki czemu udało się zrealizować bogaty program zwiedzania.

Pobyt w Warszawie dostarczył wielu ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Jednym z pierwszych punktów programu był Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie mogli obserwować uroczystą zmianę warty. Następnie podczas spaceru po historycznej części miasta podziwiali najważniejsze zabytki stolicy, m.in. Zamek Królewski w Warszawie, pomnik Syrenki Warszawskiej, Pałac Prezydencki oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Z daleka mogli również zobaczyć charakterystyczną bryłę PGE Narodowy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wizyta w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, gdzie młodzież poznała funkcjonowanie systemu bankowego oraz wiele ciekawostek ze świata ekonomii. Zwieńczeniem intensywnego dnia był wjazd na taras widokowy Pałac Kultury i Nauki, skąd rozciągała się imponująca panorama miasta.

Uczniowie wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i wiele pięknych wspomnień.