Już wiosna…

W czwartek 21 marca wszyscy uczniowie świętowali nadejście wiosny.

Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz wesołych zabaw na sali gimnastycznej. Gdy przedszkolaki wykonywały kwiecisty baner, dzieci z klas I – III rozwiązywały zadania w Szkolnym Wiosennym Konkursie szarad i łamigłówek.

Następnie uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszej szkoły, gdzie wraz z Marzanną pożegnaliśmy zimę. Dodatkowo dzieci tropiły pierwsze oznaki nowej pory roku.

Po powrocie do placówki przedszkolaki próbowały swoich sił w sadzeniu różnych cebulek, a starsi uczniowie poznali wyniki szkolnych konkursów.

W klasie I dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymała Klaudia Olesiak, nagrodę za II lokatę wręczono Kornelii Blicharz, za III miejsce nagrodzono Igora Wadacha.

W klasach II – III, ex aequo I miejsce zajęli : Karol Blicharz i Dawid Mokrzycki, II miejsce obroniła Hiacynta Rozmus, a III Izabela Durak, wyróżnienie zdobyła Aurelia Rozmus.

W klasach V – VIII z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka 18 marca, uczniowie podzieleni na trzyosobowe grupy, sprawdzali się w wiedzy o św. Patryku i Irlandii.     Dyplomy i nagrody rzeczowe za I miejsce otrzymał zespół w składzie : Iwona Micek, Dawid Kosiorowski i Karol Mokrzycki.

Ten dzień był również okazją do podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Z tej okazji nasi uczniowie, na znak solidarności przyszli do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach.