Mistrzowie z pasją

16 grudnia 2022 r. w ramach projektu „Szkoła z pasją” uczestniczyliśmy w wyjazdowym spotkaniu z Krystianem Herbą, Grzegorzem Pittnerem i Szymonem Skalskim.                 

Pan Szymon Skalski – dwukrotny Mistrz Świata, dwukrotny Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle, czyli w trikach piłkarskich oraz Pan Krystian Herba – rowerowy akrobata, sześciokrotny rekordzista Guinnessa, Rekordzista Świata oraz rekordzista Estonii i Ukrainy, a także dwukrotny półfinalista programu „Mam Talent”.

Wydarzenie poprowadził Grzegorz MR.ROBOT Pittner – vice Mistrz Europy w Popping’u , który swoją technikę zaprezentował na początku wizyty.

Spotkanie miało charakter edukacyjny- oprócz możliwości zobaczenia sportowców w akcji na żywo uczniowie usłyszeli także historię ich pasji. Dowiedzieli się również, jak to się stało, że chłopak mieszkający w małej wsi w Małopolsce, nauczyciel i młodzieniec dorastający w trudnych warunkach domowych zostali najlepszymi zawodnikami na świecie. Dzieci miały możliwość zadawania pytań panu Szymonowi i chętnie z tej możliwości korzystali.

Występy Gości zachwyciły wszystkich, czego wyrazem były liczne brawa i owacje.