SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

W naszej szkole prężnie działa kilka kół zainteresowań, w których czynnie biorą udział uczniowie naszej szkoły. Jednym z nich jest  m.in Szkolne Koło Wolontariatu, które organizuje wiele zbiórek na rzecz społeczności lokalnej i regionalnej.

Dokonując analizy działalności Szkolnego Koła Wolontariatu, pragniemy poinformować, iż uczniowie naszej szkoły w ramach uczestnictwa w wolontariacie zaangażowali się w wiele akcji wspierających pomoc na rzecz drugiego człowieka.

We wrześniu 2017 roku zorganizowaliśmy zbiórkę past , szczoteczek, kubków, płynów do płukania jamy ustnej dla dzieci w Afryce.

W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt podopiecznych schroniska w Nowej Dębie.

W listopadzie i na początku grudnia zorganizowana została zbiórka ubrań, zabawek, art.szkolnych, art.przemysłowych i spożywczych dla rodziny z Weryni, która ucierpiała w pożarze własnego domu.

Bardzo ciekawą inicjatywą wykazały się uczennice z SKW . W ramach akcji zorganizowanej przez Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej przekazaliśmy na misje 9 różańców własnoręcznie wykonanych przez uczennice. Ogólnie podczas całej akcji trwającej od 20 października do 8 grudnia  2017 roku zebrano ponad 15 tyś. różańców poświęconych przez Biskupa Sandomierskiego –  Krzysztofa Nitkiewicza.