Jesteśmy Mikołajami

Obdarowywanie innych w każdej możliwej postaci rozpoczyna proces zmiany i pomaga nam pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego.”
/Cami Walker/

W dniach 13 – 23 listopada bieżącego roku zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów, zaproponowanych przez Fundacje Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego. W ramach działającego w naszej szkole Szkolnego Koła Wolontariatu, włączyliśmy się w akcje ZOSTAŃ NASZYM MIKOŁAJEM! Dzięki zaangażowaniu uczniów, zebraliśmy dla podopiecznych rzeszowskiego hospicjum niektóre z proponowanych przez nich produktów.
Ta akcja uczy, że każdy z nas może dla drugiego być świętym Mikołajem, a tak naprawdę być dla drugiego człowieka dobrym, pełnym miłości i gotowym do pomocy. Przez takie akcje i takie zaangażowanie zwłaszcza dla maluszków, które jeszcze są bardzo małe a już bardzo chore, wyrabiają się w uczniach postawy społeczne takie jak wrażliwość i chęć niesienia pomocy.
Radością napełnia nas to, że uczniowie naszej szkoły są bardzo chętni by pomagać i chcą być Świętymi Mikołajami dla innych.
W ramach tej akcji przekazaliśmy maluszkom z Hospicjum między innymi: pampersy, kosmetyki dla niemowląt, jedzenie dla małych dzieci typu gerber/bobo vita, środki do prania, słodycze, soczki. Wszystko na miarę uczniowskich możliwości.

                                                                                                                                ks. M.B