WIGILIA

Czas Świąt Bożego Narodzenia każdemu kojarzy się z choinką, szopką, kolędami i oczywiście spotkaniem przy wigilijnym stole. Tak było również w naszej Szkole, w której czujemy się jak jedna wielka rodzina.

W piątek 21 grudnia o godzinie 11 zgromadziliśmy się przy stole wigilijnym. Tą radosną chwilę rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Magda, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nasz katecheta ks. Mariusz poprowadził modlitwę, w której wspomnieliśmy także zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Wysłuchaliśmy Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa i łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Nie brakło na naszym stole tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami i pierogów, a także były przygotowane ciasta. W to przygotowanie włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy razem z nami zasiedli do wigilijnego stołu. Śpiewaliśmy kolędy, ciesząc się, że Boże Narodzenie jest już, bardzo blisko. A na koniec był bardzo radosny moment, w którym każdy uczeń został obdarowany prezentami, które św. Mikołaj zostawił pod choinką. Tacy szczęśliwi i napełnieni już świąteczną atmosferą, uczniowie i nauczyciele udali się na przerwę świąteczną, aby z radością i nowym zapałem wrócić do szkoły w Nowym 2019 Roku.

                                                                                                                              ks. M.B