Babciu, Dziadku pamiętamy…

To, czego dzieci potrzebują w obfitości, dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz co najważniejsze – ciasteczka. (Rudolph Giuliani)

IMG_0274.JPGDzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są przez wnuczęta szczególnymi dowodami miłości.

W dniu 19 stycznia 2019 r. cała społeczność szkolna SP w Hadykówce oraz szanowni Seniorzy tejże wsi zgromadzili się w budynku remizy OSP, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy zasiedli w pięknie udekorowanej sali przy gustownie nakrytych stołach, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na część artystyczną złożyły się wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, Jasełka, w których poszczególne role odgrywali uczniowie klas 0– III oraz występy uczniów, którzy brali udział w Festiwalu Mowy Lasowiackiej. Babcie i Dziadkowie z zaciekawieniem oglądali grę małych aktorów, ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej przyszedł czas na ciepłe słowa, życzenia, podziękowania oraz upominki przygotowane przez kochane wnuczęta. Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Eugeniusz Galek – wójt gminy Cmolas, Halina Rozmus- Kosiorowska– prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas, ks. Mariusz Bilski – katecheta szkolny. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców pod przewodnictwem pani Ireny Kosiorowskiej, stanowił ucztę dla podniebienia wszystkich seniorów, gości oraz grona pedagogicznego. Dopełnieniem tych mile spędzonych chwil był występ kapeli z Huty Komorowskiej, która zaśpiewała piękne kolędy i niektóre zapomniane już pastorałki. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Takie dni jak ten pozwalają na wielopokoleniową integrację. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki: Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba, babcia, mama, wnuczka – inaczej się nie da! Mamy nadzieję, że ten dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości. Dziękujemy rodzicom, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu tej imprezy.

LM