Sztuka teatru

12 maja uczestniczyliśmy w spektaklach teatralnych granych w Sok-u w Nowej Dębie przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Grupa młodsza obejrzała „Plastusiowy Pamiętnik” oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu ukazywała treści najbardziej edukacyjne, mówiące o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości.

Starsi uczniowie zapoznali się z krainą mitów. W scenicznej opowieści śledzili losy dwojga młodych bohaterów, którzy podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem spowodowali przeniesienie się w czasy mityczne. Spotkali  w nich zapomnianych już dziś: Prometeusza, Ikara, Syzyfa i Midasa. Bohaterowie historii ulegali nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżały wiedzę na temat przeszłości.

Obydwa przedstawienia prezentowały świetną grę aktorską i ciekawą scenografię. Były także źródłem wielu emocji i odmianą w dobie zalewającego nas zewsząd przekazu niskiej jakości. 

W trakcie wyjazdu gościliśmy także w restauracji Western Chicken, gdzie dzieci smakowały różnych potraw wybieranych wedle upodobań. Zamówienia były smaczne i sycące, a cały wyjazd bardzo ekscytujący.